Hakkımızda

banner_101

1968 yılında “ ATOM MARKA BAHARAT ve MÜSTAHZARAT “ olarak tescil edilmiş olan firmamız, baharat sektöründe faaliyetlerine başlamıştır.

1974 yılında “ ATOM GIDA SANAYİİ KOLLEKTİF ŞİRKETİ KAMİL FAİK ÜSTAY ve SAMİM YÜCE” olarak tescil edilmiş olan firmamız “ ŞÖLEN “ markasını yaratmıştır. Firmamız; ŞÖLEN markası adı altında,, baharatın yanı sıra hazır kuru çorbalar : Mercimek , Domates , Ezogelin , Tarhana ve Yayla ; Gıda Katkıları : Kabartma Tozu , Pirinç Unu , Nişasta ; Çeşitli bulgur ürünlerini : Domatesli Bulgur , Pilavlık Bulgur , Köftelik Bulgur ürünlerinin işlenmesi ve paketlenmesi alanlarında piyasanın önde gelen isimlerinden olmuştur .

Firmamız, 1974 yılından bu yana MİGROS TÜRK T.A.Ş. için MİGROS marka baharat, 2006 yılında ŞOK marka baharat ve 2008 yılında TANSAŞ marka baharatlarını fason olarak imalatına dahil etmiştir. Bunun yanı sıra 1980 yılında Knorr Çorbaları (Besan Besin San. ve Tic. A.Ş.) ve Örgen Gıda (Ülker) ile anlaşarak faaliyet alanını ağırlıklı olarak endüstriyel kullanıma yöneltmiştir. Bugün halen bu firmalara ilave olarak çeşitli büyük kurum ve kuruluşlara endüstriyel ve perakende olarak baharat, kurutulmuş sebzeler ve gıda lezzetlendiricilerini işlemekte ve paketlemektedir.

Eleme, öğütme, boyutlandırma ve paketleme işlemlerini kendi bünyesinde yapmakta olan firmamız toz ürün eleme kapasitesi 1 ton / saat , taneli ürün öğütmesi kapasitesi 2 ton / saat , boyutlandırma/eleme ünitesi 1 ton / saat , poşet dolum ünitesi 4500 adet / saat ve paket dolum ünitesi 500 paket/saat olan makine parkıyla sektörde faaliyet gösteren diğer firmalarında bu konudaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır .

30.09.2005 tarihinde ise şirketimiz tekrar nev’i değiştirerek “ATOM GIDA SANAYİİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ” unvanını almıştır.

Süre gelen yatırımlara ilaveten ATOM GIDA ARTI markası ile baharat ve lezzetlendiriciler alanında kendi ürünlerini pazarlamakta ve dağıtmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda Mart 2009 tarihinden itibaren Tesco-Kipa adına KİPA marka baharatın üretimine başlanmıştır.

Firmamızın değişmeyen yegâne temeli, azami yasal gereklilikleri karşılayan “KALİTE” dir. Bu temel doğrultusunda ki hedefimiz; kaliteden asla taviz vermeden ilerlemektir.

Saygılarımızla,

Samim YÜCE